Kdo jsem

Čím jsem starší, tím větší problém mám s tím se nějak definovat. Jednak nemám ráda škatulky a jednak, aby někdo poznal mé skutečné postoje k životu, musel by si vyslechnout velkou část z mého životního příběhu. Né, že bych byla až tak hluboká duše se srdcervoucím příběhem plného zvratů. Ale asi každý to zná – každý si v životě něco prožil, párkrát odbočil na jinou cestu a dostal se tam, kde teď právě je.

Někdo tyhle zlomy v sobě ani nereflektuje a prostě si žije. Naopak já si jsem vědoma všech svých velkých milníků, které mi nějakým způsobem proměnily pohled na svět… proto se mi osobně nechce moc definovat. Bylo by to na dlouho, a hlavně – nikdy by to nebyla úplná definice.

Ale abych vás nějak oslovila a vy jste přibližně věděli, co ode mě čekat, tak…

Říkejte mi Elleonor Lea a narodila jsem se v Hradci Králové. Domovem mi je však jak Česká, tak Slovenská republika, ale zároveň mám ve své krvi i jiné národnosti. Takže se mnohdy spíše než za Čecha/Slováka, považuji za prostého Evropana. Momentálně žiji ve třech městech zároveň: Praha, Hradec Králové a Gelnica. Všechny tři jsou mi nějakým způsobem domovem, ale to je na delší vyprávění, o tom možná jindy.

Mým zájmem vždy byla politika, historie, umění, kultura, a pak specificky ty užitné části umění jako je fotografování, tanec, zpěv, malování, psaní…jednoduše sebevyjádření skrze tvorbu.

Také jsem dost zaměřená na design všeho druhu, i když nejblíž mi je móda a nábytek (popř. interiér), a to asi z důvodu, že…

jsem studovala Design interiéru; dále pak Transkulturní komunikaci, Estetiku a momentálně jsem na oboru Kulturní historie.

V hlavě si tvořím takové tvůrčí projekty. Blog/web (vyberte si, co je vám definičně bližší) je jedním z nich. Již kdysi dááávno, na základní škole, jsem jeden blog psala. Ten byl plný uměleckých textů. Tohle bude pravý opak. Jednak chci psát o svém pohledu na realitu skrze hledáček umělecky/kulturně založeného člověka, chci vám předávat nějaké poznatky, které by i pro vás mohly být užitečné. Protože – dlouhou dobu jsem mlčela a nasávala věci…a teď mám chuť všechno nashromážděné zase vypustit do světa.

CO TI SVĚT DÁ, TO MU TAKY VRAŤ…PROTOŽE KOLOBĚH EXISTUJE.

CO MU TOTIŽ VRÁTÍŠ, TO TI ZASE (V JINÉ FORMĚ) NABÍDNE.

A po druhé; to se týká celkového zaměření webu/blogu. Už nějakou dobu se zajímám o lokální značky. Za ten čas jsem zjistila, že lidé by i lokálně nakupovali, jen nevědí kde nebo nevědí, že daný sortiment vůbec existuje. Takže jsem přemýšlela, jak to druhým usnadnit. Nejdříve jsem začala na Instagramu sdílet svoje tipy, kde a co nakupuji, ale to mi přišlo málo. Pak mě napadlo natáčet videa. Taky že jsem nějaké to video natočila, ale nebyla jsem s tím moc spokojená, takže to nikdy nevyšlo ven. Nakonec jsem se uchýlila k psaní (snad tohle už bude ta správná cesta).

Takže….

mým cílem je tu vytvořit jakousi platformu/databázi, která tyto značky shromážďuje a je pomocníkem pro ty, kteří mají zájem o lokální výrobce/designéry či jiné tvořivé a podnikavé lidi z našeho česko-slovenského regionu.

Zároveň zde budou i střípky z mého života, resp. z mých dalších úhlů osobnosti a mých zájmů; ať už tím myslím cestování, mé myšlenky či tvorbu.

Pokud jste se tedy na mou stránku nějakým způsobem dostali, doufám, že vám něco předá.

– Teď už jen popřeji příjemné počtení ;)

Nahoru