levanduland

Levanduland: recenze produktů

Když jsem napsala článek o projektu Levanďula zo Záhoria – odkaz na článek zde, hned po uveřejnění a označení se mi z Levandulandu ozvali. Byli nadšení a nabídli mi, že pošlou ochutnávkový balíček. A tak se i stalo. Asi za týden a půl mi dorazil balík domů. A protože pozitivní šíří pozitivní – jim udělal radost článek, mě zase jejich reakce na něj – tak jsem si řekla, že vám produkty ještě i zrecenzuji. Nejsem žádný profesionální degustátor, který dokáže popsat – pro mě – nepopsatelné. Berte to jako rychlou recenzi od normálního uživatele potravin, který vám sem hází pár slov k tomu, zda se vyplatí si produkty koupit.

V balíčku mi přišly tři věci: aróniový džem s levandulí, levandulový sirup s čučoriedkami (borůvkami) a levandulové víno.

První, co jsme doma testovali byl levandulový sirup. Co mě na první dobrou potěšilo bylo složení. Vlastně to byl i důvod, proč jsem na nabídku zaslání produktů kývla. Když jsem se na něj dívala, bylo jednoduché a bez zbytečných éček. Připomnělo mi to složení našich domácích bezových šťáv. No schválně, čtu z etikety: levandulový koncentrát (38%), cukr (33%), čučoriedková (borůvková) šťáva (23%), citronová šťáva, regulátor kyselosti: kyselina citronová, voda. Nic víc.

Co se týká chuti, očekávala jsem takovou klasiku – že to bude borůvkový (čučoriedkový) sirup s levandulí. Protože to tak většinou bývá; koupíte si například kaktusový džus a cítíte tam směs exotického ovoce a v pozadí trošku kaktusu apod.

levandulovy sirup

Byla jsem ale mile překvapená, že to bylo tak jak psali – levandulový sirup s borůvkami. Opravdu! Dominantní je levandule a borůvka tomu pouze dodává šmrnc. Nikdy by mě nenapadlo, že levandule a borůvka spolu mohou tak dobře fungovat :)

Další, co jsme ochutnávali bylo víno; bílé, polosladké, šumivé. A u tohohle vína se dvojnásob potvrdilo, že bílé víno je lepší vychlazené; levandule tam pak krásně chuťově vystoupila.

Tady naopak bylo na etiketě napsáno „s jemným nádychom levanduľe“, takže člověk čekal, že levandule bude tou chuťovou třešničkou na závěr. – Až když víno téměř polknete, tak se dostaví chuť levandule.

levandulove vino

A jako poslední jsme potom testovali i džem. Zase vám sem rozepíšu složení: arónie černoplodá (50%), cukr, levandulový koncentrát (5%), regulátor kyselosti: kyselina citronová, želírující látka: pektin. Toť vše.

Když jsem sdílela v instastories, že mi došel balíček z Levandulandu říkala jsem, že naprosto netuším, co je to ta arónie…ale že si to zjistím a dám vědět. Tak jsem vyčetla, že to je černý jeřáb nebo ještě dalším názvem temnoplodec. Tyto keře s plody by měly být bohaté na obsah vitamínů.

Osobně bych chuť džemu (pomineme-li levanduli) přirovnala k černému rybízu s angreštem a ještě s něčím. Někde jsem se dočetla, že to lze přirovnat k hrušce, tak možná ta třetí chuť může být klidně hruška, protože to zase není tak kyselé. Ať tak nebo onak, chutnalo to výborně. A opětovně – s levandulí to naprosto souznělo. My jsme si to dávali ještě v kombinaci s banánem a javorovým/datlovým sirupem v lívancích, a to doporučuji! Největší chuťovka :)

Závěrem bych chtěla ještě jednou poděkovat Levandulandu. Ani ve snu by mě nenapadlo, že v jeden týden spustím web, a zároveň dostanu nabídku barterové spolupráce.

Pokud máte zájem levandulovou farmu navštívit nebo se dočíst, kde se dají jejich výrobky koupit, klikněte na můj první článek (elleonorlea.com/projekt-levandula-zo-zahoria/) nebo na jejich web (https://levanduland.sk/), kde by měl být brzo spuštěn i eshop.

Nahoru