Mimosezónní ZOO Praha

Mimosezónní ZOO Praha

Asi se už budu po stopadesáté opakovat, ale naše nejoblíbenější párové výletování je bez lidí. Když si můžeme dané místo vychutnat jen ve dvou. Na některých místech je to jednodušší, na některých složitější. Vždy se tomu ale dá jít naproti. I do ZOO v Praze se dá jít s tím, že se nebudete s druhými tlačit na jedné cestičce. Stačí si vybrat chladnější sychravější den mimo hlavní sezónu.

K tomuto nápadu jsme se dopracovali náhodou. Dlouho jsme se chtěli do ZOO podívat, ale bylo to časově dost neurčité. Přítel mi na jednu stránku mého diáře jako ‘úkol týdne’ ale napsal: „Vyber si nejakú špeciálnu činnosť, ktorú by si so mnou chcela podniknut, kým skončí zima“. No a mě hned napadla naše dlouho zmiňovaná ZOO. A šlo se.

Pokud chcete ZOO Praha zažít opravdu v menším počtu lidí, nikdy nechoďte v nějaké programové dny – pořádají se tu totiž různé dny určitých zvířat, na které se následně konají speciální prohlídky (Den žiraf, Den lachtanů, …). Zkuste jít v úplně běžný den (a ne v pondělí, to jsou v ZOO slevy na vstupné), nejlépe když je ještě k tomu pod mrakem. Věřte mi, počasí vám vadit nebude, a zároveň si více zvířátka vychutnáte.

Jediná výjimka, kdy se asi opravdu vyplatí jít na nějaký program je ‘Noční prohlídka ZOO’ po zavírací době a ‘Krmení zvířat’. V obou případech je totiž omezená kapacita; při krmení zvířat je ta kapacita opravdu malá – například u krmení velbloudů je to 6 lidí, u žiraf 8 lidí. Při noční prohlídce se potom může zúčastnit maximálně 25 osob, přičemž komentovaná prohlídka se koná až v momentě, kdy běžní návštěvníci opustí prostory ZOO.

Tento článek je opět pojat jako fotoreport a trošku jako lákadlo na výlet. V ZOO Praha můžete vidět opravdu velké množství zvířat; od těch, které běžně potkáte u nás v přírodě nebo těch cizokrajných. Některá se pohybují/poletují úplně na volno, jiná mají své výběhy a voliéry, a není ani výjimkou, že některé výběhy jsou vzájemně propojené. Osobně jsem se nekochala jen zvířaty, ale i designem a architekturou výběhů a pelíšků pro zvířata.

Slova závěrem – ZOO Praha (https://www.zoopraha.cz/) byla vícekrát vytopena. Velmi to odnesl pavilon goril (a to i na životech), ale i jiná zvířata v těchto dobách trpěla. Momentálně se pražská ZOO snaží vybudovat bezpečnější pavilon právě pro gorily, který by byl od povodní úplně izolován. ZOO Praha se také snaží zachraňovat a ochraňovat ohrožená zvířata. A právě na tyto záslužné činnosti potřebuje finance. Pokud jste dárcovsky naladění a rádi někdy někam přispíváte, chci vám dát tip – pražskou ZOO můžete podpořit jednou z těch nejjednodušších forem, SMS zprávou: https://www.zoopraha.cz/jak-pomoci/sms-sponzoring. V tomto odkazu naleznete všechny potřebné informace, ale ve zkratce – jsou tam různě volitelné částky příspěvku, také si můžete navolit i to, zda chcete přispět jednorázově nebo mít nastavený trvalý příkaz.

Jiným druhem příspěvku je potom adopce konkrétního zvířátka – odkaz přikládám zde – https://www.zoopraha.cz/jak-pomoci/adopce.

– Užijte si zbytek fotek ;)

Nahoru