5 českých design obchodů, které byste měli znát IV

5 českých design obchodů, které byste měli znát IV

S malou odmlkou Vás zase vítám u dalšího článku na téma lokálního (ale i zahraničního) designu. Dnes Vám představím dalších pět obchodů, kde si tento autorský design můžete zakoupit.

1) Tvorba store (Praha; http://tvorbastore.cz)

Jako první tu máme pražský obchod Tvorba store. Ten prodává sortiment od českých značek a designérů; soustředí se především na tvůrce, kteří nemají v Praze velké zastoupení a dává jim tak možnost do hlavního města proniknout.

Z prezentovaných značek zmíním třeba City folklor, Daya, La Lute (tyto značky zmiňuji i proto, že je sama sleduji a připadají mi kvalitní; od La Lute mám dokonce doma vlněný svetr).

Tvorba store funguje jak na Facebooku, tak i na Instagramu, kam dávají nejnovější informace (jak už o dostupných značkách, tak i o otevírací době).

Zdroj: https://www.instagram.com/tvorba.store/

2) Flop fashion store (Olomouc; http://www.flop-shop.cz)

Přesuňme se do Olomouce. Zde můžete design zakoupit v obchůdku Flop fashion store, který se soustředí na autorskou módu, šperky a módní doplňky. Najdete tu jak české, tak i slovenské značky.

Pokud nejste z Olomouce nebo se z jakéhokoliv důvodu nemůžete/nechcete v obchodě zastavit, Flop fashion store má také eshop. Tak se tam mrkněte, je z čeho vybírat. Když jsem si listovala sortimentem, zaujaly mě například liščí brože značky Intimity, sukně od Reparády nebo batohy od Hey wolf.

I Flop fashion store najdete na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://www.facebook.com/pg/flopfashionstore/

3) Kuráž (Praha; https://www.kuraz.cz)

Třetím, lokálně zaměřeným, místem je obchod Kuráž. Nachází se v Praze na Letné a je plný českého designu; sortiment je hlavně z oblasti módy a módních doplňků, ale najdou se tu i značky, které byste hledali v sekci papírnictví (například Kresky, Chaukiss) nebo v bytových doplňcích (Kartoons, Wowo design). Kuráž má také eshop, tak se sami podívejte, zda vás něco nezaujme (stačí najet na web, čímž jste automaticky i na eshopu).

Kuráž taktéž najdete na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/kurazcz/

4) Red brick design shop (Zlín)

A teď do Zlína, do Red brick design shopu. Obchod se soustředí na české tvůrce, kteří vytvářejí autorskou módu a doplňky; najdete tu ale i kosmetiku či značky, které se zabývají bytovým designem. Z dostupných tvůrců zmíním: Muxu, La Lute, Lvice v porcelánu, Artgi, Alma natural cosmetics; v samotném obchodě toho ale naleznete mnohem, mnohem víc.

Red brich design shop sice nemá web (nebo jsem ho aspoň nenašla), ale plně funguje na sociálních sítích, takže doporučuji navštívit a sledovat Facebook či Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/redbrickdesignshop/

5) Umu design shop (Plzeň; http://www.umu-shop.cz)

Jako poslední Vám v tomto článku ještě představím jeden obchod z Plzně – Umu design shop. Ten si vzal za cíl podpořit mladé začínající tvůrce, a tak se snaží spolupracovat a oslovovat střední a vysoké umělecké školy, potažmo jejich studenty, kterým nabízí pomocnou ruku v prezentaci a prodeji svých výtvorů. V Umu design shopu najdete především produktový design (ze skla, porcelánu, dřeva), ale třeba také originální šperky či módu.

Mimo začínající designéry najdete v obchodě i sortiment od zaběhnutých českých značek.

Pokud vás obchůdek zaujal, můžete ho sledovat na Facebooku či Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/umudesignshop/

Nahoru