5 slovenských design storů, které byste měli znát III

5 slovenských design storů, které byste měli znát III

A opět tu máme mapování českých a slovenských design storů. Tentokrát se zastavíme na Slovensku. I když v minulém článku jsem z České republiky vybrala osm obchodů, ze Slovenska jich bude tentokrát jen pět. Mám sice ještě pár míst v záloze, ale nejsem si zatím úplně jistá jejich filosofií nebo zaměřením produktů, tak radši zveřejňuji jen ty, ke kterým mám důvěru. Kvalita nad kvantitou. Snažím se vám věci ověřovat (i když některé obchody toho o sobě napsaného moc nemají, a těžko se tak posuzuje) a následně filtrovat, co za to – dle mého – stojí.

1) Imperia design (Bratislava; http://imperiadesign.sk)

Obchod Imperia design se zaměřuje na dámskou módu a doplňky s ní spojené. Najdete zde kousky od světových ale i domácích návrhářů, značky více či méně na trhu módy etablované. Dávají tedy možnost prezentace nejen zaběhlým značkám, ale i tvůrcům, kteří jsou teprve na začátku své kariéry; což je velice sympatické.

Imperia design také nabízí ušití fashion kousku na míru či módní poradenství.

Pro sledování novinek doporučuji navštívit jejich Facebook nebo Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/imperia_design/

2) Pokrok shop (Bratislava)

Pokrok shop, nacházející se v Bory Mall, se soustřeďuje na lokální produktový design, módu, doplňky, ale najdete tu i například šperky či věci do domácnosti. V nabídce jsou především slow značky a značky, které se zaměřující na ekologii (můžete tu zakoupit třeba nerezové lahve či brčka, přírodní kosmetiku apod.).

Obchůdek sice nemá web, ale informativně je vše vynahrazeno na sociálních sítích. Tak se zkuste mrknout na jejich Facebook nebo Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/pokrok_shop/

3) Slavianka cafe & handmade (Košice; http://slavianka.sk/)

Teď zamíříme do Košic. Zde se nachází Slavianka cafe (po novém s dodatkem) & handmade. Jak je z názvu patrné, můžete zde posedět, dát si dobrou kávu nebo třeba přírodní limonádu a k tomu dobrý dortík. Ale proto tento koncept nezmiňuji. Mimo toho tu totiž naleznete lokální značky, které se zabývají folklórem. Nemyslím tím klasické kroje, ale hlavně folklór přetransformovaný do 21. století. Možná jste mohli zaznamenat, že na Slovensku jsou již pár let v kurzu návraty k tradicím. A leckdy to znamená propojení starého, cenného s novým, dnešním. To mě osobně baví. A právě ve Slaviance naleznete takovou módu (a módní doplňky).

Jejich Facebook a Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/slavianka_handmade/

4) Yaay concept store (Tatranská Lomnica; https://www.yaay.sk)

Yaay koncept store v Tatranské Lomnici nabízí velmi pestrou nabídku lokálního i zahraničního designu. Najdete zde sortiment sahající od ponožek až po lampičky a jiné interiérové doplňky (a pokud produkt není slovenský – ale vlastně i když je – mají na stránkách rozepsané, kdo je jejím tvůrcem a odkud výrobek pochází). Také mají spuštěný eshop, takže za nákupem nemusíte nutně nikam jezdit, stačí objednat z pohodlí domova.

Pro více info přikládám jejich Facebook a Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/yaayconceptstore/

5) V priestore (Bratislava; https://vpriestore.com)

Jako poslední vám chci představit obchod V priestore. Ten se zaměřuje čistě na lokální tvůrce, od kterých si můžete zakoupit nějaký ten osobitý kousek. V nabídce mají jak módní značky, tak šperkařské, najdete tu i bytový design…a vlastně od všeho trošku. Na svém webu totiž nabízí každému lokálnímu tvůrci (z oblasti umění, designu nebo uměleckého řemesla), že může své výrobky u jich na prodejně vystavovat (= prodávat).

Mimo jiné koncept store V pristore pořádá tvůrčí workshopy (více informací naleznete na webu).

Obchod funguje i na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/vpriestore/
Nahoru