8 českých design storů, které byste měli znát III

8 českých design storů, které byste měli znát III

Léto je pryč, podzim v plné síle a já tu pro vás mám další várku obchodů s lokálním (popřípadě zahraničním) designem. Snad jste se na to těšili. V tomto článku si představíme až osm takových míst, kde můžete nakupovat :-)

1) Radosti z verandy (Jihlava; https://www.radostizverandy.cz/)

Tento obchůdek a eshop zároveň, má pod palcem parta přátel a rodinných příslušníků, kteří tvoří; jak píší na svých stránkách – jejich tvorba a společný projekt se protnul při pobytu na Bali. Výrobky, které zde najdete, jsou tedy handmade – buď vyrobené v České republice a nebo na Bali. Radosti z verandy prodávají jak online, tak se za nimi můžete zastavit. Otevřeno mají v pondělí, středu a pátek.

Doporučuji sledovat i jejich sociální sítě, Facebook a Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/radostizverandy/

2) Tvůj prostor (Hradec Králové; https://tvujprostorvhradci.cz/)

Jsem ráda, že vám jako Hradečanda můžu představit v pořadí již druhý design store v našem městě. Tvůj prostor otevřel teprve nedávno, ale už teď si získal velkou pozornost lidí; i já jsem ho už stihla navštívit (dokonce jsem si i něco koupila). Atmosféra obchůdku je naprosto úžasná. Hodně dělá i prosvětlenost samotného interiéru, ale to hlavní gró je v lidech, kteří zde pracují, a v produktech, které nabízejí. Kouzelná atmosféra a zajímavé věci ke koupi.

Obchod můžete sledovat i na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/tvujprostor/

3) Butik Brusinky (Znojmo)

Butik Brusinky se zaměřuje na českou, ale i zahraniční etickou módu. Vedle toho tu také najdete i produktový design, šperky, přírodní kosmetiku, knížky (přímo od autorů nebo z nízkonákladových nakladatelství) či umělecké předměty. Mimo toho se Butik Brusinky věnuje i šití a přešívání věcí, takže tu můžete nalézt i jejich autorskou práci.

Obchod sice nemá webové stránky, ale najdete ho na Facebooku a Instagramu, kde se dozvíte vše potřebné; od novinek v obchodě, po otevírací dobu.

Zdroj: https://www.instagram.com/butikbrusinky/

4) Designum gallery (Praha; http://www.designum-galerie.cz/)

Designum gallery se zaměřuje na české produktové designéry. Co opravdu oceňuji je, že dávají šanci i začínajícím tvůrcům, jejichž tvorbu v obchodě také naleznete. Co se týká zaměření, tak je obchod specializovaný na produkty z porcelánu a skla (ale také jsem viděla, že i značka Gravelli, která tvoří především z betonu, tu má své zastoupení). Dále zde můžete najít i originální šperky (například od značky Zorya nebo 27 jewelery).

I tento design store má Facebook a Instagram, tak zkuste mrknout. Třeba vás něco zaujme.

Zdroj: https://www.instagram.com/designum_gallery/

5) Takkam design shop Příbram (Příbram; https://www.takkamshop.cz)

Takkam design shop je první store v Příbrami, který prodává výrobky českých a slovenských designérů. Sortiment prodejny je různorodý – od módy a šperků, přes produktový design a handmade výrobky, až po dětský sortiment a přírodní kosmetiku, a dokonce zde najdete i nějaké kousky ze second handu. Člověk by řekl, že je to mišmaš, ale dává to logiku. Takkam design shop jde směrem udržitelnosti; slow ve všech směrech (proto i oblečení ze second handu). A já takovému přístupu fandím.

Takkam také pořádá workshopy a přednášky, tak zkuste mrknout na jejich sociální sítě: Facebook, Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/takkam_design_shop_pribram/

6) Leron (Praha; https://www.leron.cz/)

Leron původně vznikl jako eshop, který prodává výrobky českých tvůrců; hlavně kabelek. Nejenže se sortiment časem rozšířil (podívejte se na web; je až neuvěřitelné, co všechno obchod nabízí – a to pro ‘všechny kategorie’: muže, ženy, děti, domácí mazlíčky), ale v dnešní době mají také v Praze výdejnu a kamennou prodejnu, takže si dané věci můžete ozkoušet a osahat, a popřípadě koupit. Pokud však nejste z Prahy, pořád tu je možnost nákupu online.

Leron najdete také na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/leron.cz/

7) Kaleo concept store (Frýdek-Místek; http://www.kaleoconceptstore.cz/)

A teď z Prahy do Frýdku-Místku, kde vznikl – stejně jako v Příbrami – také první koncept store – Kaleo. A lidé z Kalea se toho nebáli a šli do toho se vší parádou. Nejenže prodávají produkty lokálních designérů a tvůrců, ale pořádají i různé workshopy a umělecké výstavy.

Kaleo concept storu se vydali slow cestou; najdete tu lokální značky zaměřující se na pomalou módu, přírodní kosmetiku, zerowaste produkty (například značka Česká síťovka tu má své zastoupení), doplňky do interiéru nebo i potraviny.

Sortiment/značky se ale snaží v Kaleu obměňovat/doplňovat, tak pro přesnější informace sledujte jejich profily: Facebook, Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/kaleoconceptstore/

8) Hard decore (Praha; https://www.harddecore.com/)

A jako poslední design shop vám dnes představím Hand decore, což je částečný showroom značky Josefiny Bakošové „josefinabakosova“ a objektů Petra Bakoše, ale také částečný koncept store, nabízející prodejní prostor i jiným (českým a zahraničním) tvůrcům. Sortimentem je obchod zaměřen především na módu a šperky, ale najdete tu i produktový design. Hard decore také nabízí poradenství (předpokládám pro tvůrce) nebo zakázkovou výrobu přímo na míru.

Jejich sortiment i novinky najdete na Facebooku či Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/harddecore.cz/
Nahoru