České a slovenské design (e)shopy s dětským sortimentem, které byste měli znát

České a slovenské design (e)shopy s dětským sortimentem, které byste měli znát

Když jsem přemýšlela, jakým článkem otevřu nový rok, trošku jsem se potrápila. Říkala jsem si, že by to chtělo něco originálního, zároveň i zajímavého. A pak mi přišlo na mysl, že jsem zatím na webu nezmínila nic ohledně dětského designu. Není to tím, že bych neměla nastudované lokální značky a obchody, které tento sortiment prodávají. Spíš je to tím, že dětské téma jde lehce mimo mě. Jen lehce; máme totiž v rodině děti a sem tam pro ně potřebuji/potřebujeme koupit nějaký ten dárek. Takže tyhle tipy kde-a-co koupit se opravdu mohou hodit každému. Tak Vás tedy vítám v novém roce, s přáním ať se ve všem daří, a pojďme se na ty obchody podívat :-)

Článek jsem rozdělila na dvě části. Nejprve si představíme kamenné obchody, a potom ty čistě internetové.

Concept story

NILAkids (Praha; https://www.nila.cz)

O prodejnách NILA už jsem se zmiňovala. Představovala jsem vám jiné odnože – NILAstore, NILAdaily, a nově mají otevřenou prodejnu NILA Karlín. Teď tu ještě máme prodejnu NILAkids. Sídlí taktéž na Vinohradech v Praze (což všechny prodejny, kromě NILA Karlín), a jak je z názvu patrné, tento koncept store se zaměřuje na děti: dětskou módu, hry a hračky, doplňky, kosmetiku…vše, co se dětí týká. NILA se snaží vybírat značky nejen čistě lokální, třeba i zahraniční, hlavně ale eticky či ekologicky smýšlející.

NILA funguje na Facebooku i na Instagramu (všechny prodejny NILA fungují pod společnými účty).

Nila má i eshop, takže pokud nejste z Prahy a okolí, mrkněte tam.

Place mimi (Zlín; https://www.placestore.cz)

Druhým obchodem je Place mimi, který spadá pod franchisingovou síť obchodů Place store. Tato odnož je zatím jediná (pokud vím), která se soustředí na dětský design. Opět tu najdete sortiment dětského oblečení, hraček, knížek apod. Place mimi ale nabízí i něco málo pro dospěláky (zaregistrovala jsem prodej svíček, náramků nebo skleněných láhví).

Když jsem si prohlížela sortiment, moje estetické nitro radostí plesalo. Tak se zkuste podívat na jejich Facebook nebo Instagram.

Jinak Place store jako takový na webu píše, že brzo spustí eshop.

Zdroj: https://www.instagram.com/placemimizlin/

Bubliboom (Žilina; https://www.bubliboom.sk)

A teď na Slovensko. V Žilině existuje jeden milý koncept store, který prodává dětskou módu a hračky od lokálních tvůrců. Na webu se Bubliboom prodejna definuje skrze prodej dětských dřevěných domečků a dětskou módu od lokálních tvůrců, ale když jsem si rozklikávala kategorie sortimentu, zjistila jsem, že se jim asi už záběr výrobků a značek značně rozšířil. Našla jsem zde i kosmetiku pro děti, knížky, brýle, hrnečky aj. A dokonce jsem objevila sortiment i od zahraničních značek. Takže vám doporučuji si Bubliboom web, resp. eshop, projít nebo se stavit v kamenné prodejně. Mají toho na výběr fakt hodně.

Prodejnu najdete jak na Facebooku, tak i na Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/bubliboom_zilina/

Pan medvedík (Bratislava; http://www.panmedvedik.sk/)

Design store Pan Medvedík se nachází v centru Bratislavy a musím říct, že už z popisu na webu mě to nalákalo se jít do prodejny podívat: „Pán Medvedík obchod otvoril v auguste v roku 2014 a starostlivo preň vybral miesto na Grosslingovej ulici – len dva kroky od bystrého bistra u Kubistu a na skok od pokojného parčíka na Jakubovom námestí.“

Obchůdek si potrpí na neotřelý design a nabízí jak lokální, tak i světové značky. Co se týká sortimentu, najdete tu vše od dětské módy, přes hračky až po interiérové dětské doplňky (jako jsou třeba úložné koše nebo hojdavaky). A Pan Medvedík nezapomíná ani na dospělé. I pro nás velké tu má sekci s výrobky!

Pan Medvedík má jak eshop (který najdete proklikem přes webovou stránku), tak i Facebook a Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/panmedvedik/

Tak, to bychom měli všechny kamenné prodejny. A ač mají (Place store teda teprve bude mít) eshop, mám tu ještě pár prodejen, které disponují pouze internetovým obchodem. To jim však neubírá na kráse.

Eshopy
Lavly (https://lavly.sk/, https://lavly.cz/)

Lavly je český a slovenský eshop, který nabízí originální kousky od lokálních, ale i zahraničních značek. Lavly má opravdu širokou škálu věcí pro děti – od oblečení až po nábytek, či různé sportovní pomůcky. Nabídku výrobků pravidelně obměňuje s tím, že pokud se nějaká věc stane zákaznickým hitem, může být zařazena i do stálého výběru nabízených věcí. Už jen proto doporučuji sledovat jejich sociální sítě. Tam asi budete nejinformovanější.

Jejich profily: český Facebook, slovenský Facebook, český Instagram a slovenský Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/lavly.sk
Mamarket (https://mamarket.cz/)

Mamarket je zaměřen čistě na české výrobce dětských věcí. Tento eshop se na webu sám definuje jako tržiště českých tvůrců. Možná i proto nabízí všem tvořivým lokálním duším možnost se do této komunity prodejců přidat.

Sortimentem je to opět obchod velmi bohatý – od oblečení, hraček, knížek, po dětský nábytek a módní doplňky (kabelky, batohy apod.). Také tu najdete sekci kosmetiky, kde je pár výrobků i pro dospělé (i v jiných kategoriích občas najdete věci pro velké – já například procházením eshopu našla krásné malované hrníčky; tak zapátrejte i vy).

Mamarket najdete na Facebooku i Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/mamarket.cz/
Yuy (https://www.yuy.cz/)

Teď tu máme eshop Yuy. Ten funguje také na principu tržiště, protože vámi vybraný výrobek vám neposílá přímo eshop, ale daný tvůrce. Yuy tento obchod jen zprostředkovává. Je to fajn platforma, protože tím, že sdružují různé tvůrce, můžete zde nakoupit od vícero značek, ale uskutečníte jen jednu společnou platbu za všechno vybrané; což je skvělé.

Yuy mají v nabídce lokální ale i jino-evropské tvůrce, kteří se prezentují originálním designem pro děti. Tyto značky povětšinou tvoří výrobky v malých kolekcích, což jim dává punc výjimečnosti. Sortimentem je eshop opět hodně bohatý a má tu i sekci „pro ženy“, kde naleznete pár drobnůstek pro velké slečny :-)

Yuy můžete sledovat na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://www.instagram.com/yuy.cz/
Pro prcky (https://www.proprcky.cz/)

Eshop Pro prcky se zaměřuje na české a slovenské tvůrce dětských věcí. Musím se znovu opakovat, ale i zde najdete opravdu velké množství sortimentu z různých kategorií – ať už je to móda, hry a hračky, knížky, nábytek nebo kosmetika. Také tu mají sekci pro dospělé (zaměřenou na originální módu a módní doplňky), takže si vlastně vybere celá rodina.

Pro prcky nabízí i koupi poukazů, takže pokud byste si třeba nebyli jisti konkrétním dárkem, můžete využít i tuhle možnost. Krásných věcí je tu opravdu hodně.

Pro aktuálnější info doporučuji sledovat samotný eshop nebo Facebook či Instagram.

Zdroj: https://www.instagram.com/proprcky.cz/
Nahoru