Lokální tipy na (vánoční) dárky II.

Lokální tipy na (vánoční) dárky II.

Jsem tu s pokračováním tipů na vánoční dárky. První díl měl velký ohlas – momentálně je nejčtenějším článkem webu, takže vám mockrát děkuji. Je ale pravda, že tomu dopomohla i Surová Dcérka, které přesdílela, že jsem její Slovegán kuchařku zařadila do vánočních tipů (velké dík tedy patří i jí). Komunita je komunita. Když se lidé podporují, profitují z toho všechny strany.

Dost úvodních slov, tady jsou tipy :)

Bylinca

https://www.bylinca.cz/

Jako první vám představím českou značku Bylinca, která má ve své nabídce různé bylinné směsi na přípravu čajů. Také ale u ní najdete klasické černé/zelené (aj.) čaje. Směsi se dají koupit buď v sáčcích a nebo v těchto krásných plechovkách, pro které jsme se s přítelem rozhodli (právě ony nám přišly správně dárečkovské).

Nabízené bylinné směsi jsou na eshopu roztříděné dle toho, zda by si zákazník přál následný výluh pouze z květů nebo z listů, a nebo z obojího. Obchod nabízí i čaje v ‚bezobalové‘ variantě – dokáže vám čaj doručit v materiálu, který se po 90 dnech rozloží.

Zpět k plechovkové verzi.

Ač je balení vcelku minimalistické, sušené květy/listy ho krásně oživují (moc se mi líbí, že horní část víka je průsvitná, čímž člověk vidí obsah nádoby). A také jsem byla mile překvapená, jak jsou pixle s čaji velké.

Almara soap

https://www.almarasoap.cz/

Almara soap se prezentuje hlavně svými mýdly, které mají překrásný design (na stránkách je mají rozčleněné na přírodní, fancy a limitky). Značka ale také vyrábí i bezvodé masky na obličej, peelingy nebo koupelové soli. Produkty mají jednoduchý design, sypké věci jsou zabalené do skla, mýdla potom dostanete jen v papírovém pytlíčku (popř. asi na prodejně i do vlastního sáčku). A produkty intenzivně a nádherně voní! To opravdu musím vyzdvihnout. Nejsem sice na nějaké silné vůně, protože mám ráda ve vzduchu spíš lehkost než tíhu, ale u těchto produktů mi vůně vůbec nevadí, ba naopak.

Almara soap je – dle mého – nejen funkční kosmetikou (ještě teda nemám otestováno (zkoušet budu, protože jeden peeling je i pro mě), soudím podle ostatních recenzí), ale i skvělým dárkem. Však uznejte sami, jak nádherně to vypadá.

(Mimochodem jsem se značkou řešila malý dodací problém a vše proběhlo rychle a ochotně, a setkala jsem se i s milou komunikací. Je sympatické když víte, že firma na zákazníky nekašle. Velké plus tedy :-) )

Produkty Vladimír

http://www.produkty-vladimir.cz/

Jedny z nejvděčnějších dárků jsou ty potravinové. Člověku nezanesete šatní skříň či interiér bytu něčím, co se mu nebude líbit. To se prostě nestane. Potravinové dárky se v drtivé většině případů sní či vypijí, a zbude z nich jen gastronomický zážitek, který má své kouzlo.

Na sirupy od značky Vladimír jsem koukala už nějakou tu dobu. Jejich složení má být takové domácí, bez umělých sladidel a barviv, a jak na stránkách sami píší – nesnaží se chutě bylinek, ovoce a zeleniny potlačovat, ale naopak. Hrají si s jejich tóny a mixují je ke vzájemné dokonalosti (a mají opravdu zajímavé kombinace surovin).

Takže když nevíte co koupit, zkuste sáhnout po nějaké potravinové značce. Určitě z toho bude nadšený nejen obdarovávaný, ale i jeho okolí. Věřte mi, znám to z rodiny ;-)

A pokud mám mluvit přímo o značce Vladimír, můžu vám dát takovou mini recenzi. S přítelem jsme totiž jeden sirup objednávali i pro sebe – a to čajovec třešňový. Sirup není nijak přeslazený a opravdu cítíte ale i vidíte (když dopíjíte skleničku) dužinu z třešní. A čaj tam dělá dobrý chuťový základ.

(Také jedno mimochodem; sirupy nám dovezl sám pán Vladimír – moc sympatické, děkujeme :-) )

Jemnô

https://www.jemno.sk/

Slovenská značka Jemnô se zabývá výrobou svíček. Tyto produkty jsou ručně vyrobené ze sojového vosku, který je o dost zdravější a ekologičtější než klasické vosky (na stránkách se píše, že by sója, ze které je vosk vyráběn, měla být bez genetické modifikace). Do svíček samotných se používají přírodní silice, svíčka není ničím dobarvovaná a knot je z bavlny.

Z celé značky to ‘jemnô’ dýchá. Něžný design, krásné kombinace vůní, pocit čistoty a útulného domova.

Původně jsme chtěli kupovat svíčku z vánoční edice, ale ta na námi vybraném českém eshopu byla vyprodaná. Tak jsme sáhli po lesní vůni a nelitujeme. Když jsem se pak dívala do složení svíčky, hned na mě vykouklo santalové dřevo, jehož vůni máme s přítelem moc rádi. Takže mě už ani nepřekvapilo, že nám to tak dobře voní (jsem ráda, že jsme si jednu svíčku objednali i pro sebe).

Kousky světa

https://www.kouskysveta.cz/

A jako poslední tu pro vás mám KPZ = krabičku poslední záchrany od značky Kousky světa. K tomuhle jsem se dostala úplnou náhodou, když mamka vymýšlela dárek pro jednoho rodinného příslušníka. V tu samou dobu jsem na instagramovém profilu hradeckého obchodu Tvůj prostor KPZ viděla, a mamce o ní řekla. Ta se na ní šla podívat a rovnou ji i koupila. A mělo to velký úspěch. Takže jsme se s přítelem rozhodli krabičku také podarovat; stala se darem vánočním (a jednu jako překvapení přítel objednal i pro nás).

Kousky světa mají tři verze krabiček: klasickou, potom tzv. Vážku (to je osekanější verze klasické) a dámskou neboli holčičí. Ta dámská mi už přijde jako marketingový tah, protože k přežití je jedno, zda je člověk žena či muž, a tak zde jsou dle mého obsažené už zbytečnosti a ztrácí to své původní ‘přeživší kouzlo’. Navíc je i neprakticky zbalená do látkové taštičky; plechová krabička do kapsy je praktičtější. Ale nic proti.

Vraťme se celkově ke KPZ. Pokud by vám v krabičce něco scházelo, na eshopu je možnost si ji doplnit o další sortiment (viz to rozsypané na fotce). Přeci jen jsem vám tu vyjmenovala tři možné varianty krabiček, které se mírně obsahem liší, a tohle je skvělý způsob, jak si vnitřek trošku přizpůsobit či doplnit.

KPZ mi přijde nejen jako skvělý nápad, ale i užitečná věc. A to já ráda.

Nahoru