Moje momentální zamilovanost: hrníčky od Adély Volné

Moje momentální zamilovanost: hrníčky od Adély Volné

Jestli je něco, na čem si opravdu ujždím, tak to jsou keramické výrobky. A nejlépe ty, které patří do kuchyně (hrníčky, dózy, talíře, …). Ještě před pár lety bych to asi o sobě tvrdit nemohla. Ne že by mi design kuchyňského nádobí byl lhostejný – to zase ne. Ale rozhodně jsem si tolik nepotrpěla na stylu každého jednoho kousku. On také dost udělal fakt, že jsme si s přítelem pořídili vlastní domácnost, kterou si vypipláváme k obrazu svému.

Co jsem ale v sobě měla odjakživa zakódované, a když jsem se dozvěděla, jak se to jmenuje, tak jsem si to jen potvrdila – je cit pro ergonomii věcí.

O ergonomii možná popovídám jindy…jen jsem tím chtěla říct, že mi podvědomě vždy dost záleželo na tom, jak se mi (např.) hrníčky drží v ruce, jak se z nich pije.

Co se týká tedy designu nádobí, tak jsem ho tolik neřešila. Když jsem dostala nějaký pěkný hrníček, potěšila jsem se, to je pravda. Opravdová láska ke keramice ve mě vypukla až když jsem se sama začala obklopovat designérskými kousky nejen na sociálních sítích, ale i (a především) v reálnm životě.

Jako jednu z prvních českých keramických tvůrkyň jsem objevila Adélu Volnou a do její tvorby jsem se naprosto zamilovala. Paradoxně až nedávno jsem si od ní něco koupila (a snad budu svou mini sbírku brzo rozšiřovat).

foto detail

Adélu Volnou a její výrobky nejvíce uvidíte na různých umělecko-řemeslných jarmarcích. Bohužel si tvůrkyně vybírá takové, které pro mě bývají dost z ruky (ani Praha a okolí, ani Hradec a okolí; výjimkou je pouze Beroun, ale o tom až dál). Je pravda, že se sem tam objeví nový sortiment i na Fleru (https://www.fler.cz/adela-volna), ale když to tam zrovna bylo plné, tak jsem se k tomu nějak nedostala. A potom dlouho dobu nic nového nepřibylo (byly zde sice vázy a svícny, ale já chtěla hlavně něco do kuchyně; nejlépe právě hrníčky nebo dózy).

Takže když Adéla nedávno doplnila svůj sortiment na Fler, hned jsem nakupovala.

S přítelem jsme se dohodli, že chceme vyměnit dva propagační 200 ml hrníčky (taková ta malá velikost) za designérské kousky. Byla jsem tedy velice potěšena při zjištění, že i takovou malou mililitráž v nabídce má.

hrnicky - foto

A všimněte si – co kousek, to originál! I když jsme si objednali hrníčky se stejným vzorem, nejsou úplně totožné :)

Jak se tedy k výrobkům nejlépe dostat?

Jednak můžete sledovat její Fler-účet (https://www.fler.cz/adela-volna), ale ještě více bych doporučila Adélu sledovat na Instagramu. Pokud totiž něco přidává na Fler nebo jede na nějaký trh vystavovat, tak zde dává echo. A nebo jí také můžete přímo kontaktovat přes instagramové zprávy – nedávno jsem si s ní psala a vyzjistila jsem, že na podzim bude na podzimních hrnčířských trzích v Berouně (což je kousek od Prahy), takže se tam chystám. Mám totiž spadeno ještě na takovéto nádherné dózy ↓ :)

Doza
Zdroj: https://www.instagram.com/adelavolna.ceramics/
Nahoru