Moje tipy na obchody neznamenají tipy, kde a jak víc utrácet

Moje tipy na obchody neznamenají tipy, kde a jak víc utrácet

Při tom čekání na déšť vám tu dnes – netradičně při sobotě – předkládám trošku kratší článek. Sama jsem si ho v hlavě prezentovala jako jakýsi manifest, prohlášení, které možná nebude tak čtené, ale myslím si, že je velice důležité; aspoň teda pro mě, směrem k vám, čtenářům.

Sice jsem s tím zatím nebyla atakována, ale jdu s kůží na trh dřív, než se tak stane.

Možná to může vypadat, že vás tady na webu zahlcuji obchody a podněcuji tak ke konzumu, který ale ve stejné míře kritizuji. Pokud vás tohle už napadlo, tak mi dovolte pár slov.

Tento web jsem založila jako pomůcku pro lidi, kteří chtějí nakupovat jedinečnější/ekologičtější/kvalitnější/nadčasovější sortiment, který se hned nerozpadne, nebude pro přírodu zátěží a potěší i estetické oko. Smyslem všech těchto článků je vám představovat místa, kde takové věci dokážete nakoupit. Prezentované značky/obchody jsou především lokální, ale sem tam zmiňuji i jinokrajný design, a to z důvodu svého designérského zaměření (věřte totiž, že i v jiných zemích jsou lidé, kteří mají k tvorbě kladný vztah a dávají do svých výrobků srdce; a přesně na takový design se zaměřuju…s přidanou hodnotou – ať už tou ekologickou, uměleckou/designovou nebo tou osobitou).

Také vám chci nenuceně představovat ‘zerowaste’ a všechny upcycle/recycle projekty. Chápeme se?

Web má sloužit jako databáze, přes kterou je možné tuhle filosofii žít. Rozhodně vás nemá podněcovat k nadměrnému nákupu věcí.

Takže pokud se vám zdá, že je to až moc o produktech, tak ano – je. Ale pro vaše dobro (řekla bych). Abyste nemuseli trávit hodiny a hodiny hledáním, kde co najít. Navíc takto můžete sortiment lépe porovnávat. Když máte na jednom místě představených více možností (ať už ve smyslu více obchodů podobného zaměření nebo více značek orientující se stejným směrem, na stejný druh produktů), asi si vyberete vhodnější variantu pro sebe, než kdybyste náhodně na jeden, dva obchody/produkty někde narazili.

Tento web funguje vlastně na principu průzkumu česko-slovenského trhu. Prezentovaná data pak mají sloužit jako chytrý nástroj pro všechny, kteří se o takové věci zajímají. A byl založen s vírou v samostatný lidský úsudek, že člověk sám nejlépe ví, co (ne)potřebuje.

– Konec programového prohlášení. Příště se setkáme pod klasickým článkem :)

Nahoru