Navia/Kvitok: recenze produktů

Navia/Kvitok: recenze produktů

Navia, nebo-li nově Kvitok, je značka z východního Slovenska, která vyrábí přírodní kosmetiku. K této značce jsem se dopracovala v době, kdy jsem si říkala, že bych už konečně mohla vyzkoušet nějaké tuhé šampony. No a první, co mi padlo do oka byla přesně tato značka a přímo šampon ‚Vzácné drevo‘, který obsahuje mnou oblíbené santalové dřevo.

A když už jsem byla u objednávání, přihodila jsem si tam i produkt na tělo – tuhý sprchový balzám ‚Sladké Pokušenie‘ (protože ani s takovým typem produktu jsem neměla dosud zkušenost).

No a jak dopadlo testování?

Šampon s kondicionérem – Vzácné drevo

https://kvitok.sk/produkt/tuhy-sampon-vzacne-drevo/

Na stránkách Kvitku píší, že tento šampon je vhodný pro tmavší vlasy (myšleno hnědé, černé, jednoduše tmavé – ne blonďaté), u kterých podporuje a vytahuje takovou tu sytou a zdravou barvu (produkt totiž obsahuje ořechový prášek). Toho jsem si nijak nevšimla, ale je pravda, že jsem nikdy nepociťovala, že by mé vlasy měly nějakou zastřenou barvu, takže v tomhle ohledu nemohu soudit. Ostatně to ale může fungovat také opačně – že u světlých vlasů by to naopak mohlo potlačovat jejich světlost a zářivost.

Každopádně, proč jsem si tento produkt vybrala? V tomhle tuhém šamponu je obsažen i kondicionér, a to mě zaujalo. Než jsem produkt začala používat, byla jsem trošku skeptická, zda mé vlasy nějak nevysuší. Překvapivě šampon Vzácné drevo na mě funguje krásně. Vlasy mi nezacuchává, nevysušuje, umyje mi je bez problémů, nezatíží…a navíc po něm vlasy krásně voní; ne nijak přehnaně, jak to mají ve zvyku chemické produkty, ale voní.

To, že jsme si s šamponem sedly, jsem věděla hned po prvním umytí, ale ještě mě zajímala jedna věc – jak dlouho produkt vydrží? A tak, než jsem se dala do psaní tohoto článku, čekala jsem týdny, než jsem produkt spotřebovala a poctivě si mezitím zapisovala počty umytí.

Jeden tuhý šampon má hmotnost 50 g. Vlasy si při jednom umývání šamponuji vždy dvakrát. Nakonec mi vyšlo, že jsem si vlasy umyla šamponem 42x; krát tedy dva – takže šamponování dá na 84 nanesení. 42 mytí vlasů u mě znamená výdrž produktu na 4 a půl – 5 a půl měsíců (nemám přesné dny, kdy si vlasy myji, ale většinou to tak bývá po 3 nebo 4 dnech). Což vůbec není špatné.

Co bych chtěla podotknout – s tuhým šamponem jsem zacházela velmi opatrně. Měla jsem ho na suchém místě, aby se zbytečně nerozpouštěl, také jsem ho z toho samého důvodu nenechávala vysychat na mokré podložce. Aplikace na vlasy probíhala tak, že jsem si vlasy rukami chytla jakoby „do gumičky“ a třikrát, čtyřikrát potřela šamponem vlasy nahoře, na temeni hlavy, a pak dole „pod culíkem“. Žádné zbytečné plýtvání produktu – bohatě to stačilo. Šampon opravdu skvěle pění, takže větší množství není potřeba.

(produkt v rozpoužívané podobě)
Tuhý sprchový balzám – Sladké Pokušenie

https://kvitok.sk/produkt/tuhy-sprchovy-balzam-sladke-pokusenie/

Druhým produktem byl balzám na pokožku. Sama jsem zpočátku nevěděla, co od toho očekávat…umyje mi to tělo? Nebo jen zvláční? Nakonec příjemné překvapení – umyje i zvláční. Pokožka byla po balzámu krásně jemná, lehce olejovitá (ale ne mastná). Balzám má takovou zemito-máslovou vůni (asi nic pro člověka, který je zvyklý na silné parfemace a nezná ty přírodní, ale mě to vonělo).

Jedinou nevýhodou, kterou jsem odhalila, byla výdrž. U tohoto produktu jsem sice nepočítala jak dlouho vydržel, ale řekla bych, že tak měsíc, měsíc a půl (a to opět – neplýtvala jsem s ním). Po používání produktu jsem se dostala i k recenzím na tento balzám a zjistila jsem, že vícero žen má stejnou zkušenost (že rychle ubývá). No k věcem se lze stavět různě. Četla jsem, že některé ženy to pojaly jako „sváteční“ produkt nebo také třeba produkt jen na holení nohou (věřím, že na tohle může být opravdu výborný). Takže rozhodně neříkám, že by tento balzám byl k ničemu. Je pravdou, že jsem si ho už po druhé nekoupila, ale neznamená to, že bych ho nikdy nikomu nevěnovala jako dárek, protože – je to takový krásný milý produkt k rozmazlování.

Závěrem

chci říct, že na mě značka Kvitok příjemně zapůsobila. Šampon – pro mě láska (opakovaně jsem si ho koupila), balzám – až na výdrž produktu – také skvělý. A určitě to nejsou poslední produkty, které si od Kvitku koupím :)

(šampón a balzám v rozpoužívané podobě; skladováno na suchém místě)
Nahoru