Krása je ukrytá v detailech. A v interiéru to platí dvojnásobně. Pokud chcete vytvořit nadčasový interiér nebo interiér, který (když vás přestane bavit) můžete rychle obměnit, musíte v něm volit jednoduché tvary a barvy (myšleno na stěny, podlahy, stropy, vypínače atd.). Tento základ pak následně dokážete doladit různorodými bytovými doplňky, které v průběhu let mohou proměňovat atmosféru jednotlivých pokojů, aniž by vás to mělo finančně zruinovat; nebo aniž byste potřebovali větší rekonstrukci domu/bytu.
Když navíc vlastníte pár zajímavých interiérových jedinečností, může to interiér designově povýšit.
Právě takové tipy tu pro vás mám. Asi se budu opakovat po x-té, ale opět to je výběr česko-slovenských designérů, jejichž výrobky mne oslovily.
Do prvního tipu jsem zařadila textilní doplňky – polštáře, deky, koberce aj.
Textilní doplňky od značky Catness Design jakoby byly přímo tvořené do skandinánských interiérů. Útulné, jednoduché, ale zároveň reprezentativní.
Do polštářů a dek od značky Frensia se zase máte chuť zachumlat a nikdy nevylést. Tyto doplňky jsou z vlny, takže se v nich musí příjemně relaxovat.
To chceš zase tvoří textilní doplňky z lnu a následně je ručně potiskává přírodními motivy.
Ještě u lnu zůstaneme, protože i Zdenka Gregorová, pod značkou Gnatural, tvoří lněné, ručně malované bytové dekorace, ispirované především přírodou.
Druhé, co může interiér proměnit a zútulnit, jsou nástěnné dekorace – například macrame objekty. Zde bych vám chtěla dát do povědomí tři tvůrkyně:
Dreamy.be
Subogatiliving
a Láskodílnu. Všechny tři mají něco do sebe, nemyslíte?
Pokud jste i vy svíčkový typ, zde si přijdete na své. Světlo svíčky v doznívajícím večeru vždy krásně probarví interiér intimitou. Navíc jsem vám sem vybrala tzn. “zdravé svíčky”, tedy svíčky, které nevypouštětí do vzduchu škodlivé látky (= v obou případech jde o sojové svíčky).
První značkou je Jemnô. Tu mám osobně i vyzkoušenou, přesně ve verzi V lese (nádherně voní po jehličí a mechu).
Druhou půvabnou značkou je Mfactory. Ta, kromě sojových svíček, nabízí i parfémové difúzéry.
Neopomenu ani umění. Obrazy od umělců jsou pro mě v interiéru něčím zcela zásadním a myslím si, že každý byt by si zasloužil mít alespoň jeden umělecký originál (a nezáleží tu na proslavenosti autora).
Jednou z mých nejoblíbenějších součásných malířek je Dominika Žáková. Nejenže se mi její tvorba od začátku líbila, ale sleduji jí už nějaký ten rok na Instagramu. Když tvůrce sdílí svůj život, více pochopíte také jeho tvorbu. A tak jsem si k ní našla cestu :)
Druhou tvůrkyní je pak Tereza design. – Co vám mám říkat, abstrakce je moje. A tady je vedena ještě minimalistickou linkou. Velmi mě její styl baví.
V neposlední řadě tu mám i kategorii váz, které čas od času každá domácnost potřebuje. Některé rodiny mají tradici řezaných květin jako samozřejmou součást interiérové dekorace, a tak byt je nonstop nějakou tou květinkou zkrášlován. Jiné zase vázy vytahují jen přes narozeniny a jiné svátky, a tak si dovolím tvrdit, že každá domácnost potřebuje minimálně jednu vázu (byť schovanou ve stříni a používanou jen párkrát do roka).
Značka Srna vytváří upcyklované ručně dělané vázy, především ze starých lahví.
Dosena mě zase zaujala svými krásnými vybroušenými ornamenty.
A pak tu mám značku Radua Crystal, která snoubí modernitu s tradicí a vytváří tyhle nádherné kousky.
Nakonec tu mám ještě jeden závěsný tip, a to na hodiny. Mě osobně se závěsné hodiny v kuchyni velmi líbí, tak vám chci ukázat, že i zde můžete najít zajímavé doplnky do bytu.
Český designér Jakub Velínský například vytváří závěsné hodiny z betonu. Minimalistické a moderní.
A kdo má raději dřevo než-li beton, mohl by si naopak vybrat z práce od značky CervuS.M., jejichž hodiny z masivního dřeva se musí opravdu vyjímat na bílé stěně.
To by bylo z dnešní inspirace všechno. Věřím, že vás alespoň pár interiérových doplňků zaujalo a třeba se necháte na nějaký ten originální kousek zlákat. A pokud vy máte nějaké tipy na jedinečné bytové dekorace, podělte se o ně v komentářích.