Pokud pracujete z domu a nemáte rádi ticho

…tak vám tu dám tipy, co si pustit do pozadí. Věřím, že nejsem jediná, která nedokáže pracovat při poslouchání lidského hlasu (film, podcast, seriál, píseň, …); aspoň ne v momentech, kdy potřebuji opravdu přemýšlet. Někdy má člověk ale i tak chuť si něco do pozadí pustit, aby neseděl celé hodiny v tichu. A proto mě napadlo napsat tento článek; o podkresových alternativách. Třeba to pro vás bude užitečné :)

Pokud milujete zvířata

Možná bych mohla nadpis ještě trošku rozšířit: „Pokud milujete zvířata, ale nesnášíte taková ty ‘vtipná zvířecí videa’, která absolutně vtipná nejsou, koukněte na tohle“.

Občas, když jsem se kdysi chtěla odreagovat, zapnula jsem si na Youtube nějaké kompilace videí se zvířaty. V drtivé většině případů to však dopadlo tak, že jsem byla rozčílená, ne zrelaxovaná. Vysvětlím.

Někteří lidé chtějí na sílu ze zvířat dělat vtipná stvoření; ať už oblékaním do různých oblečků, nasazováním zvířecích bot, ve kterých zvíře nedokáže chodit nebo třeba točením pádů zvířat (hlavně koček); kdy místo toho, aby člověk zvířeti pomohl, tak točí leckdy nehezký pád a směje se. Jak já to nemám ráda! Naštěstí jsem si našla takovou přirozenou formu zvířecí zábavy. Ze zvířat totiž člověk nemusí nutně dělat atrakci, aby se sám zabavil. Stačí pozorovat jejich přirozené chování, a i na tom se dá žasnout a zasmát se :) Tak tedy:

Kitten Academy
Pokud by nefungovalo video na webu, tu je přímý odkaz.

Můj nejoblíbenější zvířecí kanál. Opravdu! :)

Je to (nespíš) veterinální/záchranná stanice, kde se starají o kočky. Jejich zvířecí obyvatelé se zde po nějakém čase mění. Nejspíš si ty kočičky vždy někdo vezme a oni zase přijmou další (sleduju to jen jako live přenos, ne celý příběh kanálu, takže mám jen částečné informace o provozu).

Můžete zde vidět úplně nově narozená koťátka, která pomalu dospívají, ale i dospělé kočky. Sledující mohou také přispět na chod stanice, ať už formou finanční podpory nebo koupí věcí pro kočičky. A tak se i děje. Takže se sem tam ve vysílání objeví i nějaký kočíčí unboxing (= rozbalování zaslaných věcí).

Jak říkám, neznám moc pozadí samotného kanálu, dívám se spíš jen na kočky samotné, ale sem tam jsem ve vysílání viděla i jednoho pána, co si ke kočkám chodí sednout (nejspíš majitel stanice). Zvířata jsou z toho samozřejmě nadšená, a tak po něm lezou (hlavně koťata) a mají takovou lidskou prolízačku, kde vznikají různé kočičí bitky. Je to opravdu vtipné.

A kdo zná kočky ten ví, že v noci ožívají. Takže i když je kanál (myslím) z USA, můžete v klidu koukat i přes den na noční přenos, protože ne vždy se tam nutně musí spát.

Veverky, ptáci a jiná zvěř

Měla jsem jedno takové oblíbené lesní live video, ale bohužel netuším, kam se podělo. Nemohu ho najít. Bylo to kdesi v lese, u zapomenuté vlakové tratě, kam chodili jak jeleni a srnky, tak i veverky a ptáci. Pokud ho ještě někde potkám, zpětně ho sem dodám.

Při dohledávání ztraceného kanálu, jsem ale našla dvě jiná lesní/krmítkovská videa, která se zdají být taktéž skvělá. Mrkněte sami:

Pokud by nefungovalo video na webu, tu je přímý odkaz.
Pokud by nefungovalo video na webu, tu je přímý odkaz.

Živá vysílání na Mall.tv

Bohužel mi z nějakého důvodu nejde přidat video přímo na web, takže vám sem házím pouze odkaz: https://www.mall.tv/zive. A ono možná nakonec i dobře. Na Mall.tv je totiž spousta live přenosů, takže si v tom můžete sami zalistovat a najít to své ;)

Co se týká zvířecích videí, tak se to tu dost obměňuje, a to podle ročních období. Celou zimu jsem ráda koukala na ptačí/lesní krmítko v Makově. Měla jsem tam už i oblíbenou sýkorku, která byla neskutečně vtipná svým přežíráním (také byla opravdu tlustá a větší o polovinu, oproti svým kamarádům stejného druhu) :)) Jednou se tak přežrala, že musela zůstat stát v krmítku (krmítko ve tvaru velkého košíka) a trávit. A když jí slehlo, zase začala jíst :D – Také tam chodily i srnky, které měly samostatný krmelec, do kterého rády skákaly, a až tak jedly potravu.

Makovské ptačí krmítko momentálně ke shlédnutí není (ale myslím, že zase v zimě bude). Místo toho spustili vysílání z různých hnízd; ať už z čapího hnízda (jak v Makově, tak v Bolešově) nebo z hnízdění poštolky.

A pokud nechcete zvířata

doporučuju na Mall.tv vysílání Mazačky (video také najdete v odkazu https://www.mall.tv/zive; přesný název ‘Živě: Mazačka – jízda Prahou‘). Je to vlastně mazací tramvaj, která jezdí po Praze od roku 2015 a maže koleje; což má následně snižovat hluk normálních tramvajových vlaků. Mazačka má přesný harmonogram, kudy a kdy jezdí (můžete ji vidět jak ve dne, tak v noci), takže byste jí eventuelně mohli po městě potkat (mě se to už povedlo). S sebou veze i kameru, která celou jízdu snímá.

Možná se to někomu zdá nudné, ale mě se tak v hlavě propojují různé pražské ulice. Takže to vlastně beru jako alternativní formu poznávání města.

(Jediné, co mi zrovna u Mazačky chybí, je videozáznam z jednotlivých jízd. A asi nejsem jediná; v komentářích pod vysíláním jsem takových názorů našla víc.)

Pokud vás ani Mazačka neoslovila, zkuste se na Mall.tv ještě podívat na jiná vysílání. Najdete tam třeba odlítání letadel z letiště nebo live kamery z různých nádraží (namířeno na příjezdy/odjezdy vlaků); já se takhle koukala na vysílání z hlavního nádraží z Prahy, a také to nebylo špatné.

Tak. To jsou moje tipy na podkresová videa. Pokud i vy máte nápady na nějaká live vysílání, klidně se s nimi podělte v komentářích :)

Nahoru