Projekt: Levanduľa zo Záhoria

Projekt: Levanduľa zo Záhoria

S levandulí je to asi jako s vanilkou. Buď jí člověk miluje nebo nesnáší. Vanilku sice nesnáším, ale levanduli miluji. Tak vám tu chci představit jednu zajímavou farmu. Třeba se i mezi mými čtenáři najdou tací, které by tohle mohlo oslovit.

Projekt „Levandula zo Záhoria“ nebo také „Levanduland“ byl spuštěn v roce 2014, a jak název napovídá, nachází se na Záhoří (nebo po slovensky „na Záhorí“). Tato oblast se nachází na Slovensku, v blízkosti hranic s Českem a Rakouskem, a je to místo rekreačně velmi vyhledávané.

Levanduland je nejen farmou, kde se pěstuje tato léčivá rostlina. Je to i místo odpočinku a zážitku. Totiž to…jedna věc je, že zde někdo vysadil pole levandulí, ze kterého se vyrábí různé produkty. Druhou věcí je fakt, že i tohle místo proměnil v turistický záměr. Levanduland nabízí možnost se do farmy objednat na prohlídku lánů. Termíny jsou vypsané na období přelomu června-července/júna-júla. A pokud si rádi pořizujete zajímavé fotografie do rodinného alba nebo potřebujete najít místo na propagační fotografování, pak i taková možnost tu je. Levanduland umožňuje si prostor lánů rezervovat pro fotografické účely.

Levandula - foto
Zdroj: https://www.instagram.com/levandula_zo_zahoria/

Odkaz na rezervování termínu zanechávám zde: https://levanduland.sk/rezervacie/.

Levandulové produkty

A jakéže se zde vyrábí produkty z levandule? Jsou to různé sirupy a džemy (ještě vždy v kombinaci s něčím, např. malinovo-levandulový sirup nebo jahodový džem s levandulí), dále pak levandulový likér a víno, ale také vonné polštářky do skříně k oblečení a kosmetika. Zkrátka – je toho mnoho.

Levanduland - foto
Zdroj: https://www.instagram.com/levandula_zo_zahoria/

Výrobky se dají koupit na farmě, také ve slovenském Tescu Extra (ale jen ve vybraných pobočkách; ty naleznete zde: https://tesco.sk/lokalni-dodavatelia/ – v dolní části vyberete obchod, a po ním se pak ukážou lokální značky distribuované do vámi zvolené prodejny). Sortiment Levandulandu také naleznete v Bille a v Kauflandu, ale jen v Bratislavském kraji. A pokud máte nějaký oblíbený obchod či eshop s lokálními potravinami, zkuste ho pořádně prohledat. I na takových místech se můžete s Levandulandem setkat.

A nesmím opomenout, že brzo má být spuštěný i oficiální eshop! :)

Pokud vás projekt zaujal, můžete ho sledovat nejen na webu, ale také na Instagramu.

…a já budu doufat, že se na tuhle levandulovou nádheru taky přijedu podívat.

Levanduland - foto
Zdroj: https://www.instagram.com/levandula_zo_zahoria/
Nahoru