Projekt Otoč kelímek rychle roste

Projekt Otoč kelímek rychle roste

Když píšu tento článek, už existuje 212 míst, které se do projektu Otoč kelímek zapojily. A to si pamatuji, že před pár měsíci těch míst bylo opravdu o dost míň. A cože to vlastně je za projekt?

Otoc kelimek
Zdroj: https://www.instagram.com/otockelimek

Otoč kelímek funguje na principu: kup si kávu, zaplať + 50 Kč za kelímek a někdy v budoucnu ho buď vrať nebo si do něj opětovně kup kávu. Je to způsob, jak zamezit zbytečnému plýtvání plastových i papírových kelímků na kávu. Je to pro lidi uspěchané, kteří si nemohou posedět v kavárně a vypít si kávu tam.

Mapa

Na webu projektu naleznete i mapu, kde všude se nacházejí místa, které jsou do toho zapojeny: https://otockelimek.cz/mapa/. Je skvělé, že se rozrůstají projekt nezůstává doménou jen větších měst. Například na česko-polské hranici v Krnově se do projektu zapojila kavárna Malé Café nebo v Berouně hned dva podniky, a to Jakoby Bistro a Jiná káva.

Těch míst je k dnešnímu dni už opravdu hodně, tak se podívejte do mapy :)

Filosofie projektu

Kelímky jsou vyrobené z recyklovatelného plastu. Proč tvůrci zvolili zrovna tento materiál si opětovně můžete přečíst na jejich stránkách. Nechci tu působit jako vykradač všech informací, ale spíše chci informovat, že vůbec nějaký takový projekt existuje.

Otoc kelimek
Zdroj: https://www.instagram.com/otockelimek

Není vaše město do projektu zapojeno? Pište…

Tvůrci projektu sami vybízejí návštěvníky kaváren, aby jim psali tipy na podniky, které by mohli oslovit a zapojit je. Proto pokud jste na mapě ve svém městě projekt nenašli, a máte tip, která kavárna by se mohla zapojit, pište, pište, pište.

Projekt můžete sledovat, jak na oficiálním webu https://otockelimek.cz/, tak i na Instagramu https://www.instagram.com/otockelimek/.

Nahoru