Tomašovský výhľad po dešti

Tomašovský výhľad po dešti

Tomašovský výhľad – stejně jako Spišský hrad – je lokalitou turisticky velmi oblíbenou. Být zde o samotě je téměř nemožné. Téměř. Nám se to vlastně podařilo. Bylo po dešti (a déšť v předpovědi hlásili), takže na vyhlídce jsme potkali jen tři skupinky lidí (a to jen na chvíli). A když postupně odešli, byli jsme tam sami.

Na Tomašovský výhľad, který se nachází ve Slovenském ráji, se dá dostat ze dvou směrů – buď ze Spišských Tomašovců nebo z Čingova (my jsme volili trasu Čingov – Tomašovský výhľad). Trasa není nijak náročná; a trvá odhadem 30, 40 minut.

Tomašovský výhľad spadá do Náučného chodníku Prielom Hornádu. Když jsem dávala dohromady tento článek, našla jsem na jiné stránce skvělé značení této trasy: https://www.slovenske.cz/turistika/naucny-chodnik-prielom-hornadu.html – takže pokud by někdo chtěl výletovat, mrkněte sem (v dolní části webové stránky jsou i jiné naučné chodníky nacházející se ve Slovenském ráji). Já jsem opět tento článek pojala přes fotografie, protože si myslím, že Tomašovský výhľad je dobře znám a nějaké nové popisy tras jsou zbytečné. Takže se snad pokocháte nad mými fotkami a popřípadě vás to inspiruje místo navštívit.

Ani nevíte, jak jsem byla ráda, že jsme vychytali tak skvělé počasí. Miluji lesy po dešti. Když se z nich vypařuje. Ráda to pozoruji doma, v Gelnici, když se ráno probouzím. A když jste ještě na takovém krásném výhledu – síla okamžiku je umocněná.

Nebojte se tedy výletovat v deštivém počasí. – Tím nikoho nenavádím lést do skal, když prší/pršelo! To je zase rozdíl. To je nezodpovědné. Trasa na Tomašovský výhľad je však nenáročná a vcelku bezpečná turistika (a rozhodně jsme s přítelem nelezli nijak blízko srázů, jak jsem to na některých fotografiích na sociálních sítích viděla).

Chci tím jen říct, že pokud se nebudete bát „horšího počasí“ (pozn.: je to v uvozovkách, protože pro mě déšť není horší počasí), daná místa vás možná odmění samotou. Pak z toho máte úplně jiný zážitek než z místa plného lidí.

Nahoru