Ve stínu Prachovských skal

Ve stínu Prachovských skal

Lokalita: Česká republika, okres Jičín (Český ráj)

Web: https://www.prachovskeskaly.com/

Letní období je pro mě spíše mučící než příjemné. Nejsem typ člověka, co miluje opalování, ani to sálavé teplo…v noci nemůžu spát a přes den mi bývá až na omdlení. V takových chvílích ocením místo, kde je příjemně, a zároveň nemusím být zavřená nad klimatizací (protože ani ta mi nedělá moc dobře). A tak vám tu dávám doporučení – nejen pro lidi jako jsem já, které neúnosné teplo obtěžuje, ale i pro ty ostatní. Jeďte do Prachovských skal! Bude vám hej :)

Na chvilku i na víc dní

Prachovské skály jsou relativně rozsáhlým areálem. Tyto pískovcové útvary jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Jsou zde tři vycházkové okruhy; rozdělené dle náročnosti a délky trvání (jedna je dokonce přizpůsobená pro kočárky). Vycházkové okruhy jsou zpoplatněné, aby si přírodní park na sebe dokázal vydělat – na opravu cest a údržbu samotných míst.

Co se týká délky vycházkových okruhů – dají se naprosto bez problémů projít za jeden den. V samotném plánku je odhadovaná doba tras mezi 1, 5 – 2, 5 hodinami, ale samozřejmě závisí na vás; jak moc děláte zastávek, jak moc se kocháte apod. Třeba já jsem přesně ten turista, co si všechno rád fotí. Takže pro mě to byl výlet na celé odpoledne.

(Kdyby někdo prahnul se dozvědět více o trasách, odkaz na oficiální web rezervace jsem nechala v horní části článku.)

Pokud plánujete nějakou delší dovolenou, je možné sem přijet nejen na jednodenní výletování, ale se například v blízkém okolí ubytovat a vychutnat si kraj intenzivněji. Pokud třeba rádi lezete na skály, zde máte i takovou možnost (pravidla pro horolezce jsou napsaná taktéž na webu Prachovských skal).

Můžete si také projít i další části Českého ráje. Totižto – všude na okolí je nádherně.


Nahoru