Zapískej si s Pískacími tričky

Zapískej si s Pískacími tričky

Ne pro každého musí nutně platit, že v dospělosti ztratí vnitřní dítě. Takové to poblázněné Já, které má chuť provádět dětské blbinky – někomu se schovat v domě, a pak na něj vybafnout, udělat si stezku odvahy, skočit do kaluže apod. Já tohle děcko v sobě pořád mám a někdy vymýšlím opravdu hrozné blbosti, ale nakonec jsem za to neskutečně ráda.

Abych se ale (i když oklikou) dostala k tomu podstatnému… Očividně je mnoho takových lidí jako jsem já. Jinak si ani nedovedu vysvětlit popularitu značek jako je právě Pískacie (https://piskacie.sk/).

Tato lokální značka ze Slovenska se zabývá výrobou „pískající módy“; napíšu to takhle zvláštně. V konečném důsledku to je ale nejpravdivější sdělení, protože dané kousky opravdu pískají. A to je právě ta dětská blbinka, která je ale něčím tak úžasná. Pamatujete si na plyšáky, kteří v sobě měli takovéto pískací zařízení? No kdo je rád nemačkal :)

Pro malé i velké

Pískacie vyrábí módu pro malé i velké. Pro dospělé to jsou trička a pro dámy speciálně ještě šaty, pro děti je sortiment o trošku pestřejší (trička, bundy, tepláky a mikiny). I tak si myslím, že dospělí si zde vyberou.

piskacie
Zdroj: https://www.instagram.com/piskacie
piskacie
Zdroj: https://www.instagram.com/piskacie/

Speciální edice

Pískacie se nebojí ani limitovaných edic. Momentálně mají v nabídce dvě. Jedna je úsměvná a druhou můžete pomoct.

První je spolupráce s Danem Heribanem, který vydal dětské CD s názvem ‚Čo si úsmevné‘. Zde je 12 písniček, ke kterým jsou vydané i dva videoklipy (mimochodem jsem si je pouštěla a jsou velice chytlavé). Písně mají různé příběhy a hrdiny. A jedním z nich je právě slon Emil, který je použit jako motiv na Pískacie trička (jak pro děti, tak pro dospělé).

Druhá limitka je určená na podporu bratislavské dětské onkologie (zástupná nezisková organizace Deťom s rakovinou). Takže pokud chcete zažít charitu jinak, můžete si koupit tričko s medvídkem, a ještě k tomu někomu pomůžete. Opětovně – trička jsou k dostání v dětské i dospělácké velikosti.

Piskacie - limitovana edice
Zdroj: https://piskacie.sk/

Na Slovensku i v Česku

Pískacie je sice slovenská značka, ale už expandovala i do Čech; a má i české webové stránky https://piskacie.cz/.

Lokální a rodinné

Tato značka má na webu odkaz i na svůj blog. Technická poznámka – na slovenské verzi je více článků než na české. V momentě, co vydávám tento článek, je na české stránce pouze jeden jediný článek, a to z jednoho důvodu (který jsem vypozorovala). Články chce mít firma duplicitně udělané (pro Slováky slovensky a pro Čechy česky), takže část vydaných článků ve slovenštině zatím nezískala svůj překlad. Nebojte se tedy podívat i na slovenský web. Na stránce jsou totiž ke čtení opravdu zajímavé články. Můžete se například dozvědět, jak moc rodinnou firmou Pískacie jsou nebo kde a jak se trička vytváří. Například jsem se dočetla, že samotný bavlněný materiál se tká v České republice, a vše se pak šije v malé dílně v Hlohovci na Slovensku. Takže tohle je opravdu lokální značka s velkým L.

Nahoru