Ponio šampony: recenze produktů

Ponio šampony: recenze produktů

V jednom z minulých článků jsem vám přinesla recenzi o tuhém přírodním šamponu od značky Kvitok (odkaz na článek zde). Jak jsem tak byla nadšená z pozitivní zkušenosti s tuhým šamponem, pohltila mě potřeba zkusit i nějaký další tuhý produkt, třeba i od jiné firmy. Myšlenky mi sjely ke značce Ponio (opět firma ze Slovenska). Na tuhle značku jsem měla spadeno už nějakou dobu a ne tak ani kvůli mně, ale kvůli blízkému člověku, který trpí seboreou. Právě u Ponia jsem totiž našla šampon, který by na seboreu mohl pomáhat (zda se tak stalo se dozvíte níž). Takže jsem objednala jeden testovací šampon pro osobu blízkou a jeden testovací šampon pro mě.

Žihľavový šampúch – dvojitá levanduľa

Přesně tento produkt jsem už na webu nenašla, ale našla jsem kopřivový šampon s jinou vůní – citrón a rozmarýn a cukrová pivoňka. Mělo by to být podobné s tím mým šamponem s levandulí. – Jak jsem totiž pochopila, tak sezónně obměňují v některých produktech vonné přísady. Takže v nabídce pořád mají kopřivový šampon, ale vždy s trochu jinou vůní (jednou levandule, podruhé rozmarýn, pivoňka…).

Každopádně k produktu. Asi musím mít šťastnou ruku, protože i tento šampon mi sedl. Oproti šamponu od Kvitku by tento neměl obsahovat kondicionér. I tak mi ale vlasy nijak necuchal. Na druhou stranu – protože jsem žádný další kondicionér nepoužívala – mi trochu vlasy vysušoval, takže doporučuji nějaký ten kondicionér používat. Šampon jinak krásně pění a vlasy dostatečně umyje; opět ho stačí párkrát „otřít“ o vlasy (pokud bych ho měla ale porovnat se šamponem od Kvitku, pění o trochu méně, takže jsem ho „otírala“ o vlasy o trochu víc).

Co se týká spotřeby – kupovala jsem si verzi 60g a vydržela mi na 36 umytí. Vlasy si vždy za jedno umytí šamponuji dvakrát, tzn., že to vychází na 72 nanesení produktu. Pak je jen otázkou, jak často si myjete hlavu.

Také mi přijde, že oproti šamponu od Kvitku se celá ta hrouda tuhého šamponu méně ve vodě rozpadá (= ubývá méně produktu), takže je potřeba potřít vlasy šamponem víckrát. Co se tedy týká spotřeby u obou šamponu (Kvitok vs. Ponio), vychází to na stejno (jeden méně nanašíte, ale rychleji ubývá; druhý pomaleji ubývá, ale musíte ho nanést víc).

Šampúch s ichtamolom a pyritiónom zinku

https://ponio.sk/collections/sampuchy/products/sampuch-s-ichtamolom-a-pyritionom-zinku-30g-60g

Ke druhému produktu mám částečně zprostředkované informace. Hned na začátek musím říct, že na seboreu funguje! Je to úplný zázrak. Takže kdo se s tímto problémem potýkáte – zkuste ho. A nejen na pokožku hlavy. Dokonce to zabírá i na ruce a obličej (použití jako mýdlo), potažmo vousy.

Tento šampon je trošku smradlavější. Neřekla bych, že je to vysloveně nepříjemný zápach, ale cítíte z něho vůni zinku, takže né každému to bude asi po chuti. Dá se na to ale zvyknout a určitě nikomu cizímu smrdět nebudete (vůně přírodních šampónů jsou cítit jen lehce, a jen když se vysloveně k vlasům přiblížíte na pár centimetrů).

Spotřebu šamponu bych tipovala obdobnou jako u toho kopřivového (slisované je to stejnou silou).

Ač jsem produkt sama netestovala, vizuálně jsem viděla, že osobě blízké problémy s pokožkou hlavy ustoupily. Takže ano, tento produkt rozhodně doporučuji.

Závěrem…

oba šampony musím jen a jen doporučit. Já byla spokojená, osoba blízká byla spokojená.

Produkty Ponio jsou složením hodně přírodní, pokud tedy chcete vyzkoušet něco opravdu bez chemie, zkuste se podívat na jejich eshop.

Nahoru